Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny "Bazgroł" 2018

19 maja 2018 roku na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki został podsumowany Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny Bazgroł 2018. Wśród finalistów znalazły się także dwie uczennice naszej szkoły:
Małgosia Adamska i Patrycja Smykla z klasy 5a.

Tematyka konkursu była bardzo różnorodna: od napisania bajki, baśni, opowiadania, poprzez stworzenie ilustracji do gotowych tekstów, komiksu, wykonanie książki artystycznej oraz gry planszowej opartej na dziele literackim.

Głównym celem tego konkursu jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

W tegorocznej 9 edycji prace uczestników oceniali pisarze, dziennikarze, ilustratorzy i znawcy literatury dziecięcej m.inn.: Grzegorz Kasdepke (pisarz, dziennikarz), Jerzy Owsiak, Nikola Jaworowska-Duchlińska, Dorota Lipińska (członkini zarządu Polskiej sekcji IBBY, autorka książek), Magdalena Witkiewicz (pisarka książek dla dorosłych i dzieci) Grzegorz Raczek (główny organizator konkursu).

Małgorzata Adamska i Patrycja Smykla przygotowały na ten konkurs grę literacką, która została opracowana na podstawie książki Edmunda Niziurskiego pt.”Klub włóczykijów”
Dziewczynki zajęły II miejsce.
Gratulujemy!