IV Regionalny Konkurs Czytelniczy dla klas IV-VII pt. „Znani i lubiani, ale… zapomniani’’ odbył się 2 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Tychach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V a – Małgorzata Adamska i Patrycja Smykla . Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat twórczości Edmunda Niziurskiego oraz książki „Klub Włóczykijów, czyli 13 przygód stryja Dionizego i jego ekipy” oraz filmu w reżyserii Tomasza Szafrańskiego pt. „Klub Włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima”. Zadania polegały m.in. na wyborze prawdy lub fałszu, ułożeniu planu zdarzeń, odpowiedzi na pytania z książki, na rozpoznaniu bohaterów powieści oraz wskazaniu różnic między filmem i książką. Oprócz tego każda drużyna przygotowała plakat zachęcający do czytania powieści E. Niziurskiego. Plakaty były oceniane jako osobna konkurencja. Drużyna z naszej szkoły zajęła drugie miejsce, a także zdobyła nagrodę publiczności za najciekawszy plakat. Gratulujemy!