”Tysiąc powodów by czytać”

W październiku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Empik pt.”Tysiąc powodów by czytać”. Plakat promujący czytanie wykonały uczennice klasy 6. Przedstawia on regał w bibliotece szkolnej wypełniony nowymi książkami (marzenie każdego czytelnika…). Na regale siedzi sowa – symbol mądrości. Z górnej półki wypadła jedna pozycja i otwarła się na stronie z napisem: „Zaczytaj się w książkach aby…” Dokończeniem tego zdania są słowa umieszczone na grzbietach tomów: zdobyć wiedzę, zainspirować się, czy zaciekawić się światem. Przez to regał biblioteczny staje się o wiele większy i głębszy, bo za każdym powodem do czytania ukryło się po 1000 ciekawych książek!

O wynikach konkursu decydowało głosowanie internetowe. Nie zdobyliśmy nagrody ale dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na naszą szkołę .
Więcej o zwycięskich placówkach można przeczytać na stronie:
www.empik.com/biblioteki/wyniki-glosowania