„Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy(...)”

Kard Stefan Wyszyński

11.01.2019 r. nasza szkoła zorganizowała po raz kolejny koncert charytatywny. Tegoroczny miał klimat świąteczno - noworoczny i pod hasłem „Łaziszczanie dla Jasia” miał na celu wsparcie finansowe Jana Suchonia w walce z chorobą. W koncercie pięknie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście: Anna Kamyk, Barbara Minoł - Wałaszek, Patrycja Tańczyk, Zespół "Radość" Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Zespół Carrantuohill &AF Music.

Drodzy Łaziszczanie! Dziękujemy Wam serdecznie za Wasze wielkie zaangażowanie oraz hojność serca jaką okazaliście w czasie koncertu charytatywnego „ Łaziszczanie dla Jasia” , podczas którego udało nam się zebrać niebagatelną kwotę 23 tysięcy 213 zł (a to jeszcze nie wszystko, gdyż środki nadal spływają). Bez waszej dobroci i szczodrości sukces ten nie byłby możliwy. Dziękujemy p. dyrektor E. Moćko za umożliwienie organizacji tej imprezy w murach MDK, wszystkim artystom za uświetnienie naszego koncertu oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Pamiętajmy, iż dobroć dawana innym zawsze do nas powraca.

Dyrekcja, pracownicy,

Szkoły Podstawowej nr 6 im Jana Pawła II w Łaziskach Górnych

Akcja charytatywna  była przeznaczona na leczenie Jana Suchonia, mieszkańca Łazisk Górnych. Jaś choruje na bardzo rzadką, genetyczną i śmiertelną chorobę Niemanna-Picka typu C, zwaną potocznie „dziecięcym Alzheimerem”. Jedynym antidotum na zatrzymanie objawów tej choroby jest lek Zavesca, który obecnie w Polsce jest nierefundowany, a jego miesięczna dawka to koszt ok. 24 000 złotych. Nieprzerwanie od kwietnia 2017 roku dzięki wielu ludziom dobrej woli, Janek poddawany jest kuracji tym lekarstwem. Organizm na terapię zareagował bardzo dobrze, chłopak zdecydowanie lepiej się czuje, chodzi i mówi. Zalecona dawka to ok. 3 tabletki dziennie, jednak z racji ceny leku, przyjmuje tylko jedną, której koszt można oszacować na ok. 300 złotych. To wystarczy, aby powstrzymać chorobę i w miarę normalnie funkcjonować.