KLASA VI c     r.szk.2018/2019

wych: p. Wioletta Kopiec

Wigilia klasowa Andrzejki


Święto Niepodległości

Dnia 09.11.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Akademię przygotowaliśmy wraz z innymi. Było bardzo uroczyście, wszyscy byli zaangażowani w te obchody.
Przedstawiciele szkoły zatańczyli poloneza, warto było zobaczyć to co przygotowaliśmy.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę.
Rok szkolny 2017/2018

Dnia 23 maja wybraliśmy się z trzema innymi klasami (4b, 4d, 4e) na wycieczkę. Pogoda była fatalna, ale ku naszemu zdziwieniu wszystko wróciło do normy, zaświeciło słonko i tak miło spędzaliśmy czas. Jura Krakowsko – Częstochowska to piękne okolice, które warto zobaczyć. Pierwszym punktem naszej eskapady były ruiny zamku siewierskiego i związana z nim niecodzienna legenda o Czarnej Damie. Dalszy etap to ruiny zamku w Mirowie i piesza wędrówka do Bobolic. Tam zamek został odbudowany, wygląda teraz pięknie, a w jego plenerach powstały zdjęcia do serialu telewizyjnego „Korona królów”. Następnie udaliśmy się do Ogrodzieńca, obejrzeć kolejny zamek i Park Doświadczeń Fizycznych. Ciekawostki z dziedziny fizyki zainteresowały wszystkich laików. Polecamy!!! warto to wszystko zobaczyć.... Mimo porannego deszczu, pogoda dopisała.
Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domów!!!
Śniadanie wielkanocneDnia 06.03.2018roku byliśmy wraz z czterema klasami w kinie. Obejrzeliśmy niezły film pt : ” Czarna Pantera”. Potem mała rozrywka, czyli bowling. Gra była emocjonująca!!! Dotarliśmy też do Muzeum Śląskiego, naprawdę warto było się tam udać. Obejrzeliśmy ciekawe miejsce, które wszystkim polecamy!!! Byliśmy na wystawie stałej „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, którą udostępniono 26 czerwca 2016 roku podczas Festiwalu Otwarcia nowej siedziby Muzeum Śląskiego, to opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku. Zwiedzający oglądają ją w miejscu dawnej kopalni Katowice, która przez blisko 200 lat była świadkiem i uczestnikiem historii. Wchodząc do symbolicznej przestrzeni kopalni, podążamy szlakiem wytyczonym historią, a tytułowe lux ex Silesia oświetla węzłowe zagadnienia i wydarzenia, które zdeterminowały dzieje Górnego Śląska, które są tam główną ekspozycją.
Na matematyce

Wigilia klasowa
Jeden dzień ... na Olimpie
Lekcja języka polskiego: „Jeden dzień …na Olimpie” obfitowała w piękne stroje mitycznych bóstw. Każdy z uczniów stanął na wysokości zadania i pokazał się z najlepszej strony. Była fajna zabawa!!!i co tu dużo pisać, oby więcej takich prezentacji i uczt.Wycieczka 01.12.2017 r.

Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu im. dr Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł – Gruszyńskiej. Jest to niezwykłe miejsce pełne barw, tajemniczych masek i dźwięków zaklętych w tam- tamach. Zgromadzone tam przedmioty przybliżyły nam życie codzienne , kulturę, tradycje i wierzenia plemion Afryki Zachodniej i Środkowej. Szczególne miejsce zajmują tam przedmioty związane z plemionami: Tauregów, Dogonów, Bambara oraz Buszongo. Po tym, pełnym wrażeń etapie podróży udaliśmy się na warsztaty do miejscowości Bębło, gdzie ozdabialiśmy naszą bombkę bożonarodzeniową. Praca tak nas pochłonęła, że straciliśmy poczucie czasu… Kiedy wszystko dobiegło końca wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów.
Mimo zimowej pogody wycieczka się udała…

więcej zdjęć ...ANDRZEJKI
Rok szkolny 2016/2017


wych. p. Wiesława Szołtysek

MikołajkiWycieczka do Pszczyny - zajęcia edukacyjne w stajniach królewskich
Wycieczka do Pszczyny - zwiedzanie drukarni
Śląskie śniadanie
Ognisko klasowe Zielona szkoła
ROK SZK. 2015/2016

Wycieczka do
Tarnowskich Gór
Bal karnawałowy Wigilia Andrzejkir.szk.2013/2014
Wspólne śniadanie w ramach Akcji Śniadanie Daje MocTo my trzecioklasiściWspomnienia z wycieczki do ZOO w Chorzowie