KLASA VIII a     r.szk.2018/2019

wych: p.Aneta Sabuda

Teatr Bagatela – wyjazd do Krakowa

W czwartek 29 listopada chętni z klasy 8a odwiedzili Kraków. Mimo siarczystych mrozów udało nam się zwiedzić Katedrę na Wawelu oraz delektować się krakowskim klimatem podczas spaceru. Po południu zasiedliśmy na widowni Teatru Bagatela, żeby obejrzeć komedię „Wieczór kawalerski”. Spektakl w doskonałej obsadzie rozbawił wszystkich. Wyjazd był bardzo udany.

WIECZÓR FILMOWY

We wtorek 30 października w godzinach wieczornych chętni z klasy 8a wraz z wychowawcą zorganizowali wieczór
z filmem Jana Komasy „Miasto 44”.
„Miasto 44” to film, który opowiada o miłości, młodości, walce oraz odwadze i poświęceniu w czasie Powstania Warszawskiego. Wieczór spędziliśmy w miłej atmosferze, przy dobrych przekąskach oraz otuleni ciepłymi kocykami.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

17 września klasa 7a i 8a naszej szkoły wybrała się do multikina w Katowicach na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Mogliśmy poznać historię polskich lotników, którzy początkowo byli niedoceniani i wyśmiewani . W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii utworzyli oni elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. Polscy lotnicy stali się legendą. Oprócz niesamowitych wrażeń filmowych mogliśmy skorzystać z przekąsek kinowych oraz podróżowaliśmy miejskim autobusem.

„Osobliwości Świata Fizyki

13 września klasa ósma naszej szkoły miała okazję wziąć udział w „Osobliwościach Świata Fizyki”, czyli wykładach na Uniwersytecie Śląskim. Uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach zatytułowanych „Potęga Ciśnienia” i Wszechobecne fale”. Pierwsza z nich pokazywała, jak ogromny wpływ na nasze życie ma ciśnienie, bez którego, nie tylko nie moglibyśmy pływać i latać, ale także gotować, pić, używać ognia, a nawet oddychać. Druga opowiadała o falach, zarówno tych na wodzie, jak i sejsmicznych, eteru, czy radiowych. Wykłady były prowadzone w bardzo interesujący sposób, choć nie brakowało terminów naukowych. To spotkanie na Uniwersytecie Śląskim pozwoliło przybliżyć uczniom książkową wiedzę w sposób łatwy i przystępny.
więcej zdjęć...

Bowling i lody

Ekologiczne Święto Matemmatyki

Targi edukacji

Koncert umuzykalniający

Korespondencja szkolno - szpitalna z wychowawcą.

Życzenia

Wigilia klasowa

Po powrocie z Teatru Nowego w Zabrzu. Udział w spektaklu teatralnym "Dziady"

Nasza klasa VI b:

Wiktoria, Darek, Andrea, Mateusz,
Nikola, Zuzia,Filip, Ola,
Patrycja, Dawid, Jacek, Daria i Weronika

Śląskie śniadanie

Szyjemy maskotki Pożegnanie lata 2016

Wycieczka do Planetarium

ROK SZK. 2015/2016

Zielona Szkoła - Marianówka