„Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania”.

12 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Mikołowie zorganizowano „Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania”. Celem tego konkursu było rozbudzanie umiejętności kształtnego, pięknego pisania, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii, uwrażliwianie na piękno pisma odręcznego oraz rozwijanie wrażliwości na bogactwo języka ojczystego. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Herman z klasy 3e, Milena Guzik z klasy 4b oraz Marta Szczepek z klasy 6a (laureatki Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania). Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu dwóch tekstów – fragmentów poezji i prozy w wyznaczonym czasie. Do pisania można było używać tylko pióra i oczywiście obowiązywał zakaz używania korektorów. Tekst należało przepisać nie tylko pięknie, ale także bezbłędnie.

Dziewczynki z naszej szkoły poradziły sobie doskonale:
Maja Herman zajęła II miejsce w kategorii klas 1-3, a Milena Guzik III miejsce w kategorii klas 4-6

Gratulujemy!