PROJEKT "NASZA NIEPODLEGŁA"

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
W całym kraju odbywały się różne uroczystości mające na celu uświetnić to ważne wydarzenie.
Nasza szkoła dołączyła do tych uroczystych obchodów realizując szkolny projekt edukacyjny "Nasza Niepodległa".
W ramach tego projektu braliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach, konkursach i przedsięwzięciach.
Uczniowie klas młodszych wykonali postery "Piękna Nasza Niepodległa" na których przedstawili najpiękniejsze polskie miasta.
Uczniowie klas starszych wykonali postery o "Wybitnych Polakach na drodze ku Niepodległości".
Prace naszych uczniów zostały wyeksponowane w atrium szkoły obok głównej dekoracji.

Wykonaliśmy też w naszych klasopracowniach okolicznościowe gazetki o tematyce niepodległościowej.

Już we wrześniu odbył się 20 Rajd Kolarski Szlakami Obrońców Śląska pod hasłem "Na Szlakach Niepodległości".
Rajd był bardzo udany, choć nie obyło się bez drobnych awarii sprzętu i lekkiej mżawki.

17 września nasze najstarsze klasy (VII a i VIII a) wybrały się do multikina w Katowicach na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Uczniowie poznali historię polskich lotników, którzy początkowo byli niedoceniani i wyśmiewani. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii utworzyli oni elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. Polscy lotnicy stali się legendą.

Na lekcjach techniki wykonaliśmy biało-czerwone kotyliony, które z dumą nosiliśmy podczas uroczystej akademii szkolnej.

Odbyły się liczne konkursy:

• "Polska- moja ojczyzna" konkurs wiedzy o Polsce dla klas młodszych,
• "Z polszczyzną za pan brat" dla klas starszych
" 100 lat niepodległości - Bitwa na daty"- konkurs historyczny
"100 lat Naszej Niepodległej"- konkurs plastyczno- literacki
"Mikołajkowy turniej piłki ręcznej z okazji 100- lecia Niepodległości"

Wytrwale uczyliśmy się czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" i wzięliśmy udział w akcji bicia rekordu,
który polegał na odśpiewaniu całego hymnu w piątek 9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Całość naszych obchodów niepodległościowych zakończyliśmy uroczystą akademią, na której nasi uczniowie zaprezentowali nam
w pełnej okazałości Poloneza- tradycyjny polski taniec.

Uczniowie klasy VI c i V f zaprezentowali nam bogaty program artystyczny,
który przybliżył nam czas dramatycznej walki Polaków o niepodległość.

DEKORACJA

BIAŁO - CZERWONE ŚNIADANIE