POŻEGNANIE PAPIEŻA

Kochany Papieżu! Chciałbym Ci życzyć miłej podróży do nieba i żebyś tam był uwielbiany, żeby nikt tam nie był dla Ciebie niedobry i żebyś nie widział tam nigdy zła.

Drogi Janie Pawle II! Wiem, że zrobiłeś dużo dla Polski i całego świata. Chciałbym Ci podziękować za to. Wiem też, że dużo przeszedłeś i według mnie byłeś najlepszym Papieżem.

Szanowny Papieżu! Chciałabym podziękować za wszystko co zrobiłeś dla naszego kraju. Jesteśmy Tobie bardzo wdzięczni. Bardzo Cię kochamy i nigdy o Tobie nie zapomnimy.

Kochany Papieżu! Chciałabym Ci życzyć wspaniałej podróży do nieba, bo byłeś najlepszym Ojcem Świętym. A także abyś był blisko Boga i żeby Cię wszyscy w tym niebie uwielbiali. Żeby tam nigdy nie spotkało Cię zło. Kochany Papieżu pamiętaj, że nigdy Cię tu na ziemi nie zapomnimy. Kiedy tylko umarłeś cały świat był załamany, zapłakany i smutny.Nigdy Cię nie zapomnę!

Kochany Papieżu, dziękuję Ci za to, że pomogłeś mi zrozumieć Boga i nauczyłeś mnie tyle o życiu. Kochany Papieżu byłeś, jesteś i będziesz na zawsze w naszych sercach.

Drogi Papieżu ! Chcę dotknąć Twojej ręki, lecz nie potrafię. Chcę byś żył całe wieki, abyś był królem Kościoła cały czas. To jest moje życzenie, abyś nauczył mnie jak kochać i szanować ludzi. Trochę miłości i szacunku, a Twój Kościół będzie najlepszy. Kocham Cię i modlę się za Ciebie codziennie.

Drogi Papieżu ! Mam nadzieję, że dobrze Ci w niebie i mam też nadzieję, że zaglądasz czasem na ziemię. Anioły na pewno Cię polubiły. Pusto jest tu w Polsce bez Ciebie, bo Ty byłeś Polakiem i z pewnością zapamiętamy Cię najbardziej ze wszystkich Papieży. To ty zmieniłeś w Polsce prawie wszystko i wiem na pewno, że takiego drugiego Ojca Świętego nie będzie.

Drogi Papieżu Janie Pawle II ! Takiego Papieża nigdy nie było ani nie będzie. Zawsze byłeś uśmiechnięty, wesoły i pełny życia. Byłeś najlepszym Papieżem i na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Ukochany Ojcze Święty ! Nawet nie wiem jak mam zacząć ten list do Ciebie, czy starczy mi słów by wyrazić mą wdzięczność, że byłeś naszym Papieżem. A dla mnie przyjacielem, nauczycielem, dobrym i wielkim człowiekiem. Szukałeś dobra w każdym z nas, umiałeś wybaczać, żyłeś nadzieją. Kochany Papieżu jesteś godny aby Cię naśladować, bo "jak mówiłeś tak żyłeś". Ojcze Święty jak byłam mała to całowałam telewizor jak Cię widziałam. Teraz potrafię się modlić za Ciebie i przyrzekam zawsze mieć Cię w swej pamięci.

Drogi Papieżu ! Dziękuję Ci za to, że latałeś samolotem z kraju do kraju. Było mi trochę żal gdy byłeś tym zmęczony, ale pogodziłeś wiele krajów. Nigdy takiego Papieża nie było i nie będzie.

Ojcze Święty ! Wtedy kiedy przyjechałeś do Polski wiedziałem, że Twój pontyfikat będzie inny. Nie wiedziałem jednak, że wszyscy na świecie będą Cię tak uwielbiali. Przekonałem się o tym gdy usłyszałem informację w telewizji, że umarłeś.

Ojcze Święty ! Ojcze Święty, który kochałeś wszystkich ludzi, w tym szczególnie dzieci i młodzież odszedłeś od nas do Boga. Zostawiłeś tu wszystkich ludzi, zostawiłeś nam nadzieję na lepsze jutro, zostawiłeś tu swoją miłość. Kochałem Cię jak wszyscy. Pewnie jest Ci tam lepiej, lecz pamiętaj o mnie, mojej rodzinie i wszystkich ludziach. Pamiętam Twoje słowa "nie lękajcie się!". Teraz nad tym rozmyślam, czy odpowiednio dużo się za Ciebie modliłem, gdy byłeś chory i cierpiałeś. Kocham Cię Ojcze Święty !