16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Mamy Rekord w Pierwszej Pomocy!!!

W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach!!! To niesamowity wynik, który mogliśmy osiągnąć dzięki Waszemu zaangażowaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom wspólnego bicia rekordu oraz każdemu uczestnikowi. Wspólnie zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie. Brawo dla nas wszystkich i do zobaczenia za rok!

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Z tej okazji po raz kolejny Fundacja WOŚP zorganizowała próbę bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. W godzinach 12:00 - 12:30 około 220 uczniów klas IV - VIII prowadziło resuscytację na czterech fantomach.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM