SCHOOL CHEF - KÓŁKO KULINARNE W J. ANGIELSKIM

Ciasto snickers

Healthy desserts-zdrowe desery.

Greek salad

Dzisiejszym zajęciom kulinarnym towarzyszył świąteczny nastrój. Przy dźwiękach angielskich świątecznych piosenek młodzi kucharze zabrali się do wyrabiania ciasta na pierniczki. Stanowiska pracy nieznacznie się powiększyły
We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year!

Pizza

Na dzisiejszym kółku kulinarnym sala wypełniła się apetycznymi zapachami. A wszystko za sprawą dietetycznej :) pizzy przygotowywanej przez uczestniczki zajęć. Ser mozarella, pieczarki, cebula oraz inne pyszne dodatki królowały na pizzy. Znalazły się nawet myszki oraz kotki. Zimowy czas za oknem umilała herbatka żurawinowa. Efekty widoczne na zdjęciach:)

Sałatka owocowa

Zajęcia kółka kulinarnego w języku angielskim „School Chef” prowadzone są według autorskiego programu p. Pajki jako innowacja pedagogiczna. Na pierwszym spotkaniu uczniowie zapoznali się z programem zajęć, zasadami BHP podczas gotowania oraz przydatnymi wyrażeniami i słówkami w języku angielskim. Na pierwszych zajęciach praktycznych uczniowie przyrządzili pyszne sałatki owocowe. Podczas zajęć młodzi kucharze mieli okazję przenieść się na chwilę do Nowego Jorku oraz Londynu;)

Apple Crumble

Na dzisiejszym kółku kulinarnym nasze młode szefowe kuchni przygotowywały popularny angielski deser Apple Crumble, czyli jabłka z kruszonką. Podczas gotowania śmiechu było mnóstwo, a wszystko za sprawą mąki... co widać na zdjęciach. Dziewczyny miały za zadanie dokończyć desery w domowych piekarnikach. Efekt-pychotka

Koktajle owocowe

Na dzisiejszych zajęciach kółka kulinarnego uczniowie tworzyli niesamowite w smaku i kuszące swoimi kolorami koktajle owocowe oraz owocowo-warzywne.
Uczniowie chętnie częstowali się nawzajem swoimi pysznościami. Wszystkim dopisywały dobre humory, a niektóre smaki były zaskakujące

Tosty

Dziś przyrządziliśmy coś sycącego: gorące tosty z przepysznymi dodatkami według uznania. Pomidorki, ogóreczki a nawet myszki pojawiły się na zajęciach;) Uczniowie współpracowali ze sobą znakomicie, a efekty są widoczne obok.