ŚWIETLICA SZKOLNA 2018/2019

dziecka w świetlicy.
Regulamin korzystania
z obiadów.

ŚWIETLICA SP6 ZAPRASZA CODZIENNIE W GODZINACH 6:30 - 16:30.

Jadłospis Gry i zbawy Kółko czytelnicze Prace plastyczne

NASZE PRACE PLASTYCZNE

W świetlicy nie można narzekać na nudę. Cały czas bawimy się, tworzymy i odkrywamy swoje talenty!

ZABAWY W SALI GIMNASTYCZNEJ

W naszej świetlicy nigdy się nie nudzimy. Organizujemy zabawy sportowe, ponieważ… „w zdrowym ciele, zdrowy duch!”

DZIEŃ KOBIET

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

Z nadejściem wiosny, uczniowie razem z Paniami, zajęli się „Świetlicowym ogródkiem”.
Sadziliśmy kolorowe kwiatki i stworzyliśmy prawdziwy kalendarz pogody na którym regularnie zaznaczamy temperaturę.
Świetna zabawa, ale też kolorowa sala są powodem do chwili relaksu po ciężkim dniu nauki.

GRY I ZABAWY

Czas spędzony w świetlicy to niezapomniane chwile! Tutaj mamy czas na chwilę „dla siebie”.
Układamy klocki, korzystamy z gier planszowych, bawimy się wspólnie na dywanie.

ZAJĘCIA TEMATYCZNE

Świetlicowe chwile to świetny czas na integrację.
Prowadzimy interesujące dyskusje i tworzymy ciekawe prace plastyczne w grupach.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.

KĄCIK FILMOWY

W naszej świetlicy staramy się rozwijać kreatywność i zainteresowania naszych uczniów.
W tym celu zaplanowaliśmy cykl spotkań pt. „Filmowe piątki”.
Jest to czas w którym nie tylko oglądamy ciekawe filmy, ale również prowadzimy dyskusje na ich temat.

TYDZIEŃ CZYTELNICZY

Dnia 15. O6. 2018 r. w ramach obchodów Tygodnia Czytania, naszą świetlicę odwiedziła Pani Agnieszka Krupczyńska
pracująca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych.
Zapoznała uczniów klasy II B z fragmentami książki o przygodach Mai i Lassego – dwójki dziecięcych detektywów.
Po czytaniu zostały przeprowadzone zabawy sprawdzające znajomość przedstawionej treści.
Podczas pierwszej zabawy, zadaniem słuchaczy było rozwiązanie krzyżówki tematycznej, a w drugiej znalezienie odpowiedzi
na pytania znajdujące się w tajemniczej paczce, którą po kolei przekazywały sobie dzieci w takt muzyki.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że miły gość odwiedzi nas również w przyszłym roku.

WARSZTATY REGIONALNE

17.04. odbyło się spotkanie z Panem Grzegorzem Chudym. Dzięki historii o „Jorgusiu” mieliśmy okazję do świetnej zabawy!
Zobaczcie sami!

KONKURS "WIELKANOCNE JAJO"

Dnia 26.03. w naszej świetlicy odbył się konkurs „Wielkanocne jajo”. Wszystkie dzieci postarały się o piękne prace.
Zachęcamy do obejrzenia galerii!

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ

To już nie pierwszy raz dzieciaki wykazały się talentem!
Powstały piękne prace konkursowe.
Każda kartka zasługuje na szóstkę z plusem!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej już kolejny raz.
Z tej okazji każdy zaprojektował swojego misia.
Zapraszamy do obejrzenia naszych prac!

ANDRZEJKI

Andrzejkowe szaleństwo na parkiecie było strzałem w dziesiątkę! W tym szczególnym dniu,
nie mogło zabraknąć uśmiechów i świetnej zabawy. Wszyscy byliśmy zmęczeni tańcami, ale jakże zadowoleni!

Świetlicowy konkurs „Pani Jesień”

W naszej świetlicy odbył się konkurs „Pani jesień”.
Dzieci przygotowały wspaniałe prace. Każda z nich została nagrodzona!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na następny konkurs.
Zapraszamy do obejrzenia prac.

Dzień czarnego kota

W szkole obchodziliśmy Dzień czarnego kota.
Świetlica również wzięła czynny udział! Uczniowie pięknie się przebrali
i przygotowali wspaniałe prace plastyczne. To była świetna zabawa.
Zobaczcie sami!

Lepienie figurek z masy solnej

Do naszej szkoły chodzą utalentowane i mądre dzieci, które świetnie poradziły sobie z ulepieniem figurek z masy solnej!
Jesienne jeżyki aż proszą się o honorowe miejsce na naszej wystawie.
Ciekawe co stworzymy następnym razem…

Wizyta Pani dentystki

Naszą świetlicę odwiedziła Pani dentystka! Uczniowie mieli okazję, aby poćwiczyć szorowanie zębów. Dowiedzieliśmy się wielu nowych, ciekawych informacji na temat higienizacji jamy ustnej.
To była dobra lekcja!

Konkurs Barwy Jesieni

Uczennica naszej szkoły Martyna Czarnik zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Barwy Jesieni.
BRAWO!

Warsztaty orgiami

Naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Prawdziwa mistrzyni orgiami.
To była świetna zabawa!

Jesienne prace

Nikt w świetlicy się nie nudzi!
Zobaczcie sami część naszych pięknych prac!

Wizyta policjanta

Do naszej świetlicy wstąpił Pan policjant, aby przypomnieć wszystkim, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Mieliśmy okazję wiele się nauczyć!