Sprawozdanie z przebiegu XII Powiatowego Turnieju

dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

pod hasłem „Jesteśmy tacy sami, lecz różni w bogactwie możliwości”.

W dniu 9 maja 2018r w Szkole Podstawowej Nr6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Łaziskach Górnych odbył się XII Powiatowy Turniej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych pod hasłem „Jesteśmy tacy sami, lecz różni w bogactwie możliwości”. W rywalizacji brały udział drużyny z czterech szkół powiatu mikołowskiego, w których odbywa się kształcenie dzieci niepełnosprawnych. Uczniowie współzawodniczyli w trzech kategoriach: wiedza, umiejętności plastyczne i sprawność fizyczna. W ogólnej klasyfikacji,  szkoły uzyskały następujące wyniki:

I miejsce - Zespół Szkół Specjalnych Nr 2 im. Marii Grzegorzewskiej z Mikołowa

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków z Mikołowa

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II z Łazisk Górnych.

III miejsce – Zespół Szkół Specjalnych Nr1 z Mikołowa

Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i sportowymi upominkami. Zwycięska drużyna  otrzymała już po raz trzeci przechodni puchar, który zostanie w ich szkole.

Joanna Kmiecik, Jolanta Pająk, Bożena Spałek